Мадараш Оксана

Диригент, педагог, Заслужена артистка України

Диригент з високою чутливістю, чудовою технікою та надзвичайним темпераментом. Вона глибоко відчуває кожен музичний твір та має свій неповторний стиль диригування.
 
Мадараш Оксана Степанівна — диригент, педагог, Заслужена артистка України, народилась у м. Бучач Тернопільської області, Україна.

Навчання

Закінчила диригентсько-хоровий відділ Миколаївського вищого державного музичного училища у 1989 році (клас викладача Л. Лакізи). Під час навчання була учасницею хорів – Лауреатів міжнародних конкурсів: хору “Сонячний струм” Миколаївського державного музичного училища і Жіночого академічного хору імені С. Фоміних, з яким брала участь у міжнародних конкурсах (м. Варна, Болгарія та м. Белград, Югославія).

У 1988 році стала Лауреатом ІІ премії на Всесоюзному конкурсі молодих хорових диригентів (м. Миколаїв).

Впродовж 1989–1994 років навчалася у Київській державній консерваторії імені П.І. Чайковського ( Хорове диригування, клас Народного артиста України, професора В. Петриченка), а також факультативно на кафедрі оперно–симфонічного диригування (клас Народного артиста України та Росії, професора В. Кожухаря).

Під час навчання на диригентсько-хоровому факультеті як учасниця студентського хору факультету під керівництвом Народного артиста України, професора П. Муравського гастролювала в Швейцарії, Канаді.

У 1995–1999 роках навчалася в Національній музичній академії України імені П.І. Чайковського (Оперно–симфонічне диригування, клас Народного артиста України, професора Є. Дущенка). По закінченню отримала диплом з відзнакою.

У 1998 році одержала Спеціальний приз “Троянда надії” за краще виконання обов’язкового твору (M. Равель, сюіта №2 “Daphnis e Chloe”) на ІІ Національному конкурсі симфонічних диригентів ім. С. Турчака.

У 1994–2002 рр. працювала в Національній заслуженій академічній капелі України “Думка” (м. Київ) та мала активну гастрольну діяльність в Європі (Франція, Іспанія, Польща, Бельгія, Німеччина, Італія, Швейцарія та ін.).

Впродовж 2000–2005 років стажувалася у Національній музичній академії на кафедрі оперно-симфонічного диригування (клас Народного артиста України, професора Є. Дущенка).

У 2003 році була асистентом диригента-постановника опери Дж.Верді “Ріголетто” Народного артиста України, професора В. Сиренка.

Під час навчання диригувала виставами Оперної студії Національної музичної академії України ім. П. І. Чайковського (Дж. Россіні “Севільський цирульник”, Дж.Верді “Ріголетто”, П. Чайковський “Євгеній Онєгин”, С. Рахманінов “Алєко”, К.Орф “Карміна Бурана”) та симфонічними програмами з оркестром кафедри симфонічного диригування, Національним симфонічним оркестром Украіни, Миколаївським симфонічним оркестром Обласного управління культури.

Брала участь у інших престижних музичних конкурсах, в тому числі: Міжнародний конкурс симфонічних диригентів ім. A. Педротті (1999, м. Тренто, Італія), Міжнародний конкурс симфонічних диригентів ім. В. Джорданія (2001, м. Харків).

Конкурсні нагороди та призи

Серед нагород Оксани Мадараш:
2008 ─ Почесне звання “Заслужений артист Украiни”
2005 ─ Почесна грамота Кабінету Міністрів України
2003 ─ Диплом лауреата театральної премії ім. М. Аркаса (диригент та хормейстер-постановник прем’єрної постановки опери М. Аркаса “Kaтерина” в Миколаївському академічному українському театрі драми та музичної комедії)

Творча діяльність

З 2002 р. працює диригентом оркестру Київського національного академiчного театру оперети.

Оксана Мадараш є диригентом-постановником: оперети “Летюча миша” Й. Штрауса, оперети “Фiалка Монмартру” I. Кальмана, мюзиклу Ф. Лоу “Моя чарівна леді”, вистави “Кавова кантата” Й. С. Баха, комічної опери “Дзвіночок” Г. Доніцетті.

Також вона є диригентом вистав “Сільва” I. Кальмана, “Мiстер Iкс” І. Кальмана, “Циганський барон” Й. Штрауса, “Граф Люксембург” Ф. Легара, “Звана вечеря з італійцями” Ж. Оффенбаха, “Таке єврейське щастя” І. Поклада, “Майська ніч” М.Лисенка, “Американська комедія” М. Самойлова.

У 2003 році як диригент та хормейстер-постановник брала участь у прем’єрній постановці опери М. Аркаса “Kaтерина” у Миколаївському академічному українському театрі драми та музичної комедії до 150-річчя народження М. Аркаса.

У 2010 році здiйснила постановку концертного виконання опери Ж. Бiзе “Кармен” (м. Миколаiв).

На VI регіональному фестивалі комедії “Золоті оплески Буковини” у 2010 році диригувала виставою Київського національного академічного театру оперети “Звана вечеря з італійцями” Ж. Оффенбаха, за виконання якої театр отримав одразу дві головні нагороди – “За кращу музичну виставу” та “За краще виконання жіночої партії”.

З 2012 року диригент–постановник щорічного симфонічного концерту “Штраус в опереті” на сцені Київського національного академічного театру оперети.

З 2013 є постійним запрошеним диригентом камерного оркестру “Ars-Nova” Миколаївської обласної філармонії.

Член журі конкурсів: IV міжнародний конкурс вокальних ансамблей ім.Бортнянського (м.Київ, 2014), І та ІІ Всеукраїнські відкриті конкурси хорових диригентів “Сонячний струм” (м. Миколаїв, 2015-2016).

Голова журі ІІІ Всеукраїнського відкритого конкурсу хорових диригентів “Сонячний струм” (м. Миколаїв, 2017).

Міжнародна співпраця

Диригент міжнародного проекту “Віват, Оффенбах!” (2016, за підтримки Французького інстітуту).

Диригент-постановник концертів: Гранд-фінал VI Міжнародного фестивалю “Відкриваємо Падеревського” (2017, за підтримки Польського інституту), Вечір угорської музики “Перлини Дунаю” (2016, міжнародний проект за підтримки Угорського посольства в Україні), “Симфонічний коктейль у стилі Блюз” (2016, соліст Флоріан Файльмайр, за підтримки Австрійського культурного форуму), “Vivat,LOperette” (2017), Гала-концерт (2017, міжнародний проект за підтримки Посольства Литовської республіки в Україні), концерт Анаїс Констан (2017, в рамках фестивалю “Французька весна”), “Ференц Легар” (2015, в рамках міжнародного проекту Київського національного академічного театру оперети спільно з Будапештським театром оперети та мюзиклу).

Брала участь у VII, X, ХІ, ХІІІ, XIV, XV, XVI Мiжнародному фестивалі Оперети (Каунас, Литва), у Гала-концертах (2011, м. Каунас, Литва та м. Київ) в рамках міжнародного спільного проекту Каунаського державного музичного театру та Київського національного академічного театру оперети з нагоди 20-річчя встановлення дипломатичних відносин між Україною та Литовською Республікою. За особистим запрошенням у 2014 році була диригентом вистави “Севільський цирульник” Дж. Россіні у Каунаському державному музичному театрі.

Також бере участь у інших міжнародних фестивалях: “О – Фест” (м. Київ, Буча), “Французька весна” (м. Київ), “Золоті оплески Буковини” (м. Чернівці), “Мельпомена Таврії” (м. Херсон), “Гоголь-фест” (м. Полтава) та інших.

Співпрацює з оркестрами: Національний симфонічний оркестр України, симфонічні програми з оркестром Київського національного академічного театру оперети, симфонічним оркестром Каунаського державного музичного театру, фестивальним оркестром Санкт-Петербургу, симфонічним оркестром Тернопільської обласної філармонії, симфонічним оркестром Миколаївського обласного управління культури, камерним оркестром “Ars-Nova” Миколаївської обласної філармонії, оркестром кафедри симфонічного диригування Національної музичної академії України імені П.І. Чайковського та іншими.

Разом з театром веде активну гастрольну діяльність як в Україні, так і за кордоном.

Викладацька діяльність

Диригент Оксана Мадараш вдало поєднує основну творчу діяльність з викладацькою, працюючи в Київській дитячій Академії мистецтв з 2003 року на посаді художнього керівника камерного оркестру юних студентів факультету музичного мистецтва.

Як викладач Оксана Мадараш багато уваги приділяє розвитку оркестрового мислення юних студентів, виховуючи їх на кращих зразках світового репертуару. Досвід викладача відомий як в Україні, так і за її межами. Її учні систематично вступають до ВНЗ мистецького спрямування в різних країнах.

Оркестр під керівництвом Оксани Мадараш має у репертуарі концертні програми з музичних творів як великої форми, так і оркестрових мініатюр.

Останнi виступи оркестру з програмами “Загадка Моцарта”, “Stabat mater” (Перголезі), “Вічна гармонія у діалозі з самим собою”, яка складалася з творів І.С.Баха, та iншими, мали широкий розголос в пресi, радiо, телебаченнi та отримали схвальні відгуки.

У 2012 році оркестр стає Лауреатом І премії на I Міжнародному інструментальному конкурсі ім.Є.Станковича (м.Київ).

Оркестр є постіним учасником масштабних мистецьких акцій як проводяться як в академії, так і на багатьох професійних сценах міста.

Оксана Мадараш постійно підвищує рівень своєї кваліфікації, вона є учасницею науково-практичних конференцій, в тому числі: “Традиційна культура України XXI ст. як складова культурної політики: стан та перспективи розвитку” (2015) та інших.


Оксана Мадараш – одна з найяскравiших представниць нової хвилi сучасної української диригентської школи. В ній органiчно поєднуються високий професiоналiзм, самобутнiй стиль i манера диригування, досконала технiка, яскравий сценiчний артистизм.