Šalia Kauno pilies penktadienio vakarą buvo pristatytas paminklas Vyčiui. Po cermonijos kitoje pilies pusėje liejosi tarptautinio festivalio „Operetė Kauno pilyje“ muzika. Šįmet festivalis kartu su viso pasaulio lietuviais mini Lietuvos valstybės atkūrimo 100-metį ir visus renginius skiria šiai iškiliai progai.
Septynioliktą kartą vykstančiame festivalyje skambėjo tik lietuviška muzika – organizatoriai Gediminas Maciulevičius, Danielius Vėbra, Benjaminas Želvys ir Laimutė Kuzmickaitė-Milašienė renginių programoms surinko gražiausių kūrinių puokštę.
„Pilies muzikos“ koncerte festivalio organizatoriai pristatė lietuviškos sceninės muzikos – operos, miuziklo, taip pat originalių ir liaudies dainų – retrospektyvą. Arijas, duetus, ansamblius, choreografines kompozicijas žiūrovams dovanojo gausus būrys dainininkų, vokalinė grupė ir šokėjai. 29 nuotr. Tarptautinis festivalis „Operetė Kauno pilyje“.
Koncerte netrūko ir akademinės muzikos grandų, ir pirmuosius žingsnius scenoje tik žengiančių jaunųjų dainininkų. Publika išvydo Vytautą ir Eglę Juozapaičius, Laimoną Pautienių, Ramintą Vaicekauskaitę, Gitaną Pečkytę, Mindaugą Zimkų, Tomą Ladigą, Kristiną Siurbytę, Kęstutį Alčauskį, Raimondą Baranauską, Mariją Arutiunovą, Ievą Goleckytę, Ivetą Kalkauskaitę, Ingridą Kažemėkaitę, Andrių Apšegą, Žaną Voronovą, Povilą Padleckį. Lengvesnės lietuviškos muzikos spalvų pateikė publikos numylėtiniai Paulius Bagdanavičius ir Martynas Kavaliauskas.
Šalia gausaus lietuvių atlikėjų būrio programoje dainavo ir svečiai iš Ukrainos, Latvijos ir Estijos, nepabūgę rengėjų iškeltos sąlygos – groti ir dainuoti tik lietuviškus kūrinius ir tik lietuvių kalba. Tarp svečių buvo galima išvysti ukrainietį tenorą Igorį Levenecą ir latvių sopraną Sonorą Vaicę. 29 nuotr. Tarptautinis festivalis „Operetė Kauno pilyje“.
Taip pat pilies erdvėje griaudėjo žymūs Lietuvos rokeriai, akompanuojant simfoniniam orkestrui. Šiais metais ir vėl pasirodys Jeronimas Milius, jau ne pirmą kartą festivalio scenoje pristatantis naujus savo kolegos Enriko Slavinskio kūrinius. Šį kartą skambėjo roko baladės „Brolis už brolį“ premjera, dainą simfoniniam orkestrui ir ritmo grupei aranžavo dirigentas Jonas Janulevičius.
Publikai lietuviškų perlų paruošė ir vokalinis ansamblis, vadovaujamas Rasos Vaitkevičiūtės, choreografines kompozicijas šoks ir dainininkų pasirodymus papuošė jaunieji Kauno valstybinio muzikinio teatro šokėjai Sandra Lavrenovaitė, Martyna Meškauskaitė ir Raimondas Šibakovskis, ilgametis teatro šokėjas ir choreografas Gintaras Visockis.
Festivalio jungtiniam simfoniniam orkestrui dirigavo įspūdingas būrys dirigentų – trys svečiai: Aleksejus Vasiljevas (Rusija), Oksana Madaraš (Ukraina), Erki Pehk (Estija) ir trys lietuviai: J.Janulevičius, Julius Geniušas ir Virgilijus Visockis. Koncertą vedė aktorius Gintaras Mikalauskas, nepakeičiamas nuo pat pirmojo festivalio 2001 metais. Jam talkino dainininkė Ieva Vaznelytė.
Šis estivalis šalia džiugių akimirkų įsiminė ir netekties ženklu – didžiuosiuose koncertuose prie pilies neskambėjo anapilin iškeliavusio Maestro Virgilijaus Noreikos balsas.
Šešiolika metų iš eilės visų mylimas iškiliausias Lietuvos tenoras festivalio auditorijos emocijų viršūnę sukeldavo finaline daina – „Barinkajaus kupletais“ iš J.Strausso operetės „Čigonų baronas“. Audringų ovacijų lydimi ir didžiulės minios kartu dainuojami kupletai buvo tapę tradicine festivalio puošmena. Šiais metais „Barinkajaus kupletus“ kaip šviesų Maestro sceninio žavesio prisiminimą dainavo jo mokiniai.
Rytoj, liepos 6-ąją, Karaliaus Mindaugo karūnavimo dieną, akcentuojant Lietuvos valstybingumo atkūrimo šimtmetį, 21 valandą drauge su viso pasaulio lietuviais bus giedama Tautinė giesmė, o po jos skambės festivalio svečio – Kauno valstybinio muzikinio teatro – kūrybinėmis pajėgomis į sceną sugrąžinta Jurgio Karnavičiaus opera „Radvila Perkūnas“.