Класика з Оксаною Мадараш. Київський національний академічний театр оперети презентує новий проект

 

Диригентка театру народна артистка України Оксана Мадараш пропонує шанувальникам новий формат спілкування з музикою. У затишній атмосфері блакитного фойє камерний оркестр представлятиме концерти композиторів класиків, у яких звучатимуть всесвітньовідомі твори, а також ті, що будуть виконуватися в Україні вперше.

Відкриватиме цикл музичної класики 18 лютого 2021 року «Концерт Вівальді».

Прекрасні концерти  проекту «Класика з Оксаною Мадараш» – це тільки частина творчої ініціативи митців театру. Проект має потужний освітній блок для юних музикантів. Учні музичних шкіл мають можливість брати участь у репетиційному процесі. Грати в оркестрі поряд із професійними музикантами дуже не просто і відповідально, адже навички музичного виконання виховуються роками. Кращі молоді музиканти братимуть участь у концертних виступах. Освітній блок проекту має на меті дати можливість юним музикантам повірити в свої сили, визначити перед собою реальні цілі у світі мистецтва.

«Найголовнiше – аби діти, які з раннього віку займаються музикою, не загубилися у житті. Необхідно, аби вони бачили перед собою реальні цілі. У наші карантинні часи, коли кількість занять обмежена, для юних музикантів дуже важливо отримувати практичні навички для зростанняа це відбувається набагото швидче разом із професіоналами в оркестрі. Поки що в репетиційному процесі, а потім ми плануємо бачити їх поряд із музикантами на сцені,» – зазначає авторка проекту Оксана Мадараш.

Перша скрипка театру оперети, концертмейстер оркестру Михайло Новік засвідчує: «Діти, які беруть участь у проекті дуже талановиті! Вони все «підхоплювали на льоту» і дуже органічно включилися у ансамбль музикантів. На репетиціях ми відчули свіжу хвилю творчості, це дуже цікавий і корисний досвід для всіх».

У першому концерті проекту беруть участь  солісти Національної оперети Укрїни з. а. України Олена Арбузова (сопрано), з. а. України Валерія Туліс (сопрано), Віталій Іванов (тенор) Антолій Воробей (флейта) Михайло Новік (скрипка) Марія Строкач-Марченко (скрипка), Тетяна Мартинюк-Багрій (скрипка), Олександра Решитілова (скрипка), Олена Маліновська (віолончель), Любов Титаренко (клавесин). У програмі звучатимуть: концерт із циклу «L’ESTRO ARMONICO» №10 («Гармонійне натхнення»), мотет «IN FURORE IUSTISSIMAE IRAE», концерт «ALLA RUSTICA», концерт «LA NOTTE», арії із опер Вівальді «Джустіно», «Гризельда», «Тріумф Юдифь»…