Ґранд-фінал Міжнародного фестивалю “Відкриваємо Падеревського” в Києві

paderewski

Фестиваль разом з музикою видатного піаніста, композитора і філантропа Іґнаци Яна Падеревського відкриває нові імена та єднає українську та польську культури.


Міжнародний фестиваль “Відкриваємо Падеревського”, який на початку листопада відкрився у Варшаві і тривав у Львові, (напередодні ввечері) завершився Ґранд-фіналом у Києві. Фестиваль разом з музикою видатного піаніста, композитора і філантропа Іґнаци Яна Падеревського, який народився на території України, відкриває нові імена та єднає українську та польську культури.

Симфонічний концерт, який став фінальним акордом цьогорічного Міжнародного фестивалю «Відкриваємо Падеревського», пройшов у Національній опереті України з аншлагом. Глядачі із захопленням сприйняли “Польську фантазію для роялю з оркестром” Іґнаци Яна Падеревського (солістка Маріанна Гумецька, Україна) та “Пассакалію-імпровізацію “На честь Падеревського”” композитора Кшесіміра Дембського із солістом Артуром Яронем (фортепіано, Польща). За диригентським пультом був сам маестро Дембський. “Мистецтво єднає”, – каже диригентка Оксана Мадараш, під орудою якої у другому відділенні концерту лунала музика сучасного українського класика Мирослава Скорика. Це “Сюїта” до драми Лесі Українки “Кам’яний господар”, “Гуцульський триптих”, “Три українські весільні пісні” для голосу з оркестром (солістка Валерія Туліс, Україна) та “Карпатська рапсодія” для скрипки з оркестром (соліст Євген Крук, Україна). Музиканти кажуть – ґранд-фінал фестивалю став чудовим прикладом єднання української та польської культур.

Галина Баланович для Української служби Польського радіо. Київ.