У Бучі та Києві відбувся міжнародний музичний «О-FEST-2018»

У другий вікенд літа вже традиційно у місті Буча та в українській столиці відбувся VІ Міжнародний музичний фестиваль «О-FEST-2018», присвячений опереті, опері та мюзиклу. Протягом двох вечорів зірки світової сцени дарували своє мистецтво українським глядачам.


Цього року участь у фестивалі взяли представники 15 країн. «О-Фест» – мистецький осередок, який живе творчістю.

Фестивальні локації були розташовані у Київському національному академічному театрі оперети та  на Співочому полі Ландшафтного парку та в мальовничому міському парку Бучі. Співорганізатором фестивалю є Київський національний академічний театр оперети.

Богдан Струтинський, голова Національної спілки театральних діячів України, директор і художній керівник Київського національного академічного театру оперети

Театр, очолюваний народним артистом України, головою НСТДУ Богданом Струтинським, завжди у центрі актуальних подій українського мистецтва і культури. Саме керманичу театру належить ідея проведення цієї масштабної культурно-мистецької події. І цей чудовий фестиваль вже стає гарною мистецькою визитівкою міста.

Виступ камерного оркестру КДАМ. Художній керівник та диригент – Заслужена артистка України Оксана Мадараш

«Цього року відбувся шостий фестиваль «О-Фест», – розповідає Богдан Струтинський. –  Для театру оперети захід важливий тим, що сприяє, перш за все, художньому та професійному зростанню артистів, обміну досвідом, взаємодії співаків вокальних шкіл із різних країн. А для людей це прекрасне шоу та святковий настрій. Український глядач має змогу побачити і почути світових зірок, виконавців оперети, опери, мюзиклу наживо! Також фестиваль сприяє широкій популяризації жанру оперети у світі. «О-Фест» – єдиний в Україні фестиваль оперети, мюзиклу, опери, який шостий рік поспіль збирає друзів з усього світу».

Відкриття фестивалю відбулось 9 червня в ландшафтному парку Бучі. Протягом всього дня там працювали вісім локацій, де виступили десятки творчих колективів, серед яких камерні ансамблі, джазові, народної музики, а також хореографічні колективи. У рамках події відбулися численні художні виставки, виставки прикладного та декоративного мистецтва. Всього в програмі першого дня фестивалю були задіяні близько 500 учасників.

Увечері в Літньому театрі Бучанського міського парку відбувся міжнародний Ґранд-концерт, який зібрав рекордну кількість глядачів. Охочих доторкнутися до високого мистецтва було стільки, що багатьом довелося слухати концерт стоячи, і не лише в глядацькій залі.

Наступного дня фестивальні події відбувались у Києві – на Співочому полі Ландшафтного парку та у Театрі. Окрім різноманітних арт-проектів – художніх виставок прикладного та декоративного мистецтва, майстер-класів, перформансів, кулінарних показів тощо – кияни та гості столиці змогли послухати професійні джазові колективи, почути бродвейські хіти  у виконанні Театру мюзиклу, побачити виступи дитячих хореографічних ансамблів, познайомитись із культурою різних народів світу.

Наступного року, свято неодмінно повториться і організатори знову запросять світових зірок вже на сьоме подібне свято. Їх буде ще більше, а сам Фест триватиме три дні.  Організатори у постійному пошуку, адже досконалості немає меж. Побажаємо їм творчих успіхів, а самі будемо насолоджуватися Її величністю Оперетою!

Дмитро Нагорний, спеціально для видання InfA

Фото: Зоя Кравченко