Ars Nova + Оксана Мадараш = Акварелі Британської музики!

21 жовтня 2017 р. в палаці культури будівельників відбувся концерт 81-го сезону Миколаївської обласної філармонії камерного оркестру «ARS NOVA»: «Великі композитори Великої Британії». Диригент – заслужена артистка України Оксана Мадараш (Київ).


У програмі були виконані твори Г. Перселла, Г. Генделя, Е. Елгара, П. Уорлока. Солісти: Ольга Кухаренко (скрипка), Олександр Агамян (скрипка), Ганна Годза (віолончель), партія клавесину – Наталія Ревега. У концерті взяли участь вокально-хоровий ансамбль «Канцона» Миколаївського державного вищого музичного училища, художній керівник ансамблю – Сергій Голованов. Вела концерт заслужений діяч мистецтв України, музикознавець Тамара Півень.

Вище класичної Музики мистецтва немає! Велич Музики заснована на Божественній Гармонії, яка не терпить фальші. Остання оголюється саме на кордонах пауз, піано і тиші. У цьому сенсі Британська музика, що обрана Оксаною Мадараш для виконання, була досить складним випробуванням навіть для виконавців такого досвідченого камерного оркестру, як «ARS NOVA». Без перебільшення можна сказати, що публіка затамувала подих на хвилі цього змагання музикантів з Музикою – це видно з тої небувалої тиші, яка панувала в паузах між частинами творів. І тільки в одному випадку не музиканти, а публіка не витримала напруги тиші і зірвалася на оплески від блискучого виконання однієї з частин. Про якість гри музикантів і диригента завжди говорить тривалість паузи, яка встановлюється після виконання творів. В цьому відношенні на концерті були побиті всі рекорди. Це говорить про високий клас диригента і камерного оркестру!

Віват Маестро Мадараш, віват «ARS NOVA»!

Блискуча гра музикантів, тонке виконання вокально-хорового ансамблю «Канцона», стримано-темпераментне управління оркестром диригента, проникливі і витончені введення до кожного з творів музикознавця Тамари Півень, залишили незабутнє враження від цього дивно легкого, витонченого, можна сказати, акварельного концерту.

Anatoliy Zolotukhin